Teknoloji ve bilim

yorum yok
264 okuma
7 Mayıs, 2020
Teknoloji ve bilim

Teknoloji ve bilim

Bilim ve teknoloji Nedir Insanlar bu zamana kadar teknolojiyle alakalı herşeyi görebilme sansi oldu eskiden öylemiydi hayır eskiden bırakın teknolojiyi haberleşme de zordu ama cağ atladikca yeni buluşlar oldukça hayatımızı kolaylaştıran icatlar bile olmaya başladı bilim ve teknoloji kategorisi farklıdır teknoloji insanlar çabası ve fikriyle deneyip te buldukları icatlardir teknoloji;bilim ise herkonuda saglik doga atmosfer dünya herkonuda bilim bilgi doğrultusunda yapılan arastirmalardir.

Bizim şuan ki günümüzde olan teknoloji ve bilim cok üstün düzeyde bunun gercek ten kıymetini bilmem gerekiyor ama nedense bunu ticarete dondermis kişileride görüyoruz günümüzde ama faydalanmak yerine sadece pazarlamaya da sunuyorlar buluşları ülkeler arası,ha soyle bir durum var tabikide ülke ülke buluşlar o ülkenin ekonomisini kalkindirmak için teknoloji ve bilim olabilir

tabikide ama bunu korsan misali sunan cok çevre var her neyse konumuz saptırmadan bu teknoloji ve bilim den faydalanalim arkadaşlar bence şu zamanki cağımız cok cok iyi bir zamandır bunlar haberleşmeden tut bazı olaylar hakkında araştırmalara kadar her şekilde faydalanalim dilerseniz siz bu konuda teknoloji ve bilim buluşlarınız varsa hiç çekinmeden sunmalisinız tsk ederim..

Bilim ve teknoloji Nedir

Bilim ve teknoloji Nedir insanoğlunun ihtiyaçlarına uygun yardımcı alet ve araçların yapılması ya da üretilmesi için gerekli bilgi ve yeteneklerin tamamıdır. Teknolojiyi ayrıca, bir sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini kullanılan araç, gereç ve aletleri kapsayan bilgilerin tamamı olarak ta tanımlayabiliriz

Günümüzde teknoloji deyince ilk akla gelen hiç kuşkusuz hayatımızı kolaylaştıran tüm elektronik aletlerdir. Aslında teknoloji sadece elektronik alet,le kısıtlanamayacak kadar geniş bir bilimsel araştırma olarak karşımıza çıkmaktadır.Teknolojinin gelişmesiyle insanoğlu, birçok kolay kullanım imkanına sahip olmuş, her geçen gün bir yenisini daha gördüğümüz teknolojik ürünler, artık hayatımızın tam anlamı ile parçası haline gelmiştir.

teknoloji, hayatımızı her alanda kolaylaştırmayı başarmış durumda. Bilimle Teknoloji arasında döngüsel bir ilişki vardır; bilimsel çalışmalar uygulamaya elverişli bilgi üreterek teknolojik gelişme,ye yol açarken, teknolojik gelişmeler de bilimsel araştırmalar,ın daha uygun şartlarda yapılmasını sağlayarak bilimsel gelişmeyi hızlandırmaktadır.

Teknoloji ve bilim

Sohbete Giriş İçin Tıkla


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

istanbul sohbet

İSTANBUL SOHBET İstanbul;tarih kokan,kültür kokan bu harikulade şehir! Bu ...

Tatlı Kızlarla Sohbet

Tatlı Kızlarla Sohbet-Dul Kadınlarla Sohbet-Kızlarla Telefonda Sohbet Sıcak ...

Sıcak Sohbet Tatlı Sohbet Odaları

Sıcak Sohbet Tatlı Sohbet Odaları Sıcak Sohbet,Sıcak Chat,Koyu Sohbet,Ateşli ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?